На базі факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 26 по 28 січня 2018 року відбувся десятий ювілейний Всесвітній конкурс зі створення комп’ютерних ігор Global Game Jam(GGJ) 2018, в якому взяли участь 76 учасників з усієї України. Протягом 48 годин учасники, об’єднуючись в команди або працюючи самостійно створили та презентували 21 гру, які відповідали темі, яка була оголошена о 17:00 по всій Україні, 26 січня перед початком конкурсу.
Лист від центрального орг. комітету Global Game Jam з Сан-Франциско.
Цього року темою конкурсу була «Transmission», тобто «передача». Це розкрило відео від центрального комітету GGJ, що показувало радіо вежі, синапси, автомобілі, передач і різні типи повідомлень, даючи кілька ідей багатьох способів інтерпретувати це слово.
За оцінками журі, до складу якого увійшли:
- Тесля Юрій Миколайович — декан факультету інформаційних технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки
- Білощицький Андрій Олександрович — доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри Інформаційних систем та технологій факультету інформаційних технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
- Чайка Петро Миколайович – заступник декана з організації та розвитку факультету інформаційних технологій Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
- Джош Клінт (Josh Klint) — директор компанії Leadwerks (США, розробка 3D моделей для NASA)
- Дзюбенко Ольга – керівник проектів по створенню ігор, research projects coordinator, Deusto LearningLab, University of Deusto, Іспанія
- Литвиненко Сергій — керівник VR / AR напрямку Samsung R&D Institute Ukraine
- Дмитрий Лукаш — голова кампанії по створенню ігор Fishing Planet LLC
- Гречуха Михайло — керівник проектів та програм QATestLab
- Бронін Сергій — Українська асоціація фахівців інформаційних технологій
- Кучанский Олександр — відповідальний виконавець в європейському проекті «GameHub: Співробітництво між університетами та підприємствами в сфері ігрової індустрії в Україні» – 561728-EPP-1-2015-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP” від КНУБА
Переможці:
- 1-е місце зайняла команда «Code Sword», яка розробила гру «Private Line».
Склад команди: Кулаков Кирило, Тюрменко Іван, Коцюбський Віталій, Красько Микола, Пазич Владислав, Зубков Віталій.
Антиутопічна гра про працівника держструктури тоталітарної країни «Sowoke Republic», який прослуховує телефонні розмови громадян на предмет критики партії.
- 2-е місце зайняла команда «Cat Post», яка розробила гру «PostCat».
Склад команди: Сочинський Станіслав (ФІТ, КН-41), Чайка Кирило, Сафонов Данило, Юшкін Андрій, Іванус Марія
Гра runner, де головний герой – кіт-курєр у космосі.
В найближчому майбутньому, штучний інтелект та роботи залишили людей без прожитку і навіть тварини вимушені найматися на роботу, щоб забезпечити своє нелегке життя.
Гравцю потрібно зберегти ящики в цілості і перелітати від станції до станції. Складність не тільки в тому, що ви маєтезберегти персонажа, а також вантаж, який він переправляє.
- 3-е місце зайняв Андрій Бичковський, який самостійно розробив гру «My Happy Train».
Симулятор доставки вантажів за допомогою поїздів. Головна мета гри – це сортувати поїзди, правильно їх розподіляти, щоб вони збирали вантажі і розвозили по станціям.
Переможці конкурсу були нагороджені дипломами та подарунками від спонсорів заходу
BRAIN Computers (подарунки торгової марки VINGA ) https://brain.com.ua | |
Engler http://engler.ua | |
QATestLab http://qatestlab.com | |
Wargaming http://na.wargaming.net | |
Samsung http://www.samsung.com/ua_ru | |
Асоціації «Інформаційні технології України» http://itukraine.org.ua | |
Українська асоціація фахівців ІТ (УАФІТ) http://uaitp.org |
Загалом усю інформацію про переможців, учасників та їх ігри Ви можете знайти на офіційних сайтах https://globalgamejam.org , https://ggj.knu.ua/ та в соціальних мережах заходу (fb.com/ggjknu, twitter.com/ggjknu, t.me/GGJKNU)
Також ви можете подивитися репортаж телеканалу UA TV.
Особливу вдячність висловлюємо волонтерам факультету інформаційних технологій, які внесли свій величезний вклад в організацію та проведення Global Game Jam (GGJ) KNU 2018.